regulamin


Regulamin 

  

Właścicielem sklepu internetowego www.attiq.net jest: 

 

Jarosław Domałacny prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Attiq, wpisany do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Raba Wyżna w dniu 15.01.2008 r. pod numerem ewidencyjnym 2088. 

Rokiciny Podhalańskie 33

34-721 Raba Wyżna 

NIP 735-225-00-82 

Tel. 507 365 832 

Email: sklep@attiq.pl 

  

Warunki realizacji

Czas realizacji zamówienia

Czas realizacji zamówienia wynosi do5 dni roboczych (chyba, że w opisie aukcji jest inaczej) + czas dostarczenia przesyłki przez wybrany rodzaj transportu (poczta , firma kurierska). W szczególnych przypadkach czas realizacji zamówienia może wydłużyć się o kilka dni o czym indywidualnie kupujący zostanie powiadomiony.

Czas realizacji zamówienia rozpoczyna swój bieg w momencie przekazania nam wszystkich szczegółów niezbędnych do realizacji zamówienia, tj. potwierdzenia rozmiaru, koloru zakupionej odzieży, adresu dostawy, formy płatności (w przypadku wpłaty na konto, daty zaksięgowania wpłaty na wskazanym rachunku bankowym) i wybranego środka transportu.

Formy płatności:
 

 • Przedpłata na konto
  Zapłacisz przelewem na podane w mailu konto (w wysokości wartości zamówienia wraz z kosztami przesyłki wskazanymi w opisie aukcji).
   
 • Pobranie - listonosz lub kurier pobierze od Ciebie kwotę należną do zapłaty (wartość produktów + koszt wysyłki wskazany w opisie aukcji). 

Sposób wysyłki 

 • Przesyłka pocztą
  Zamówienie wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką rejestrowaną (poleconą), priorytetową (list, paczka).
   


W przypadku niedostarczenia przesyłki do 14 dni od dnia nadania przesyłki należy pilnie skontaktować się ze sprzedającym mailowo lub tel. pod numerem507 365 832. 

  

Możliwa jest wysyłka  towaru za granicę. Koszt przesyłki naliczany jest zgodnie z taryfikatorem Poczty Polskiej (po ustaleniu wagi przesyłki). Nie wysyłamy za granicę przesyłek pobraniowych. 

 • Przesyłka kurierem
  Przesyłki  wysyłamy  za pośrednictwem firmy kurierskiej, z którą mamy podpisaną umowę. Paczki dostarczane są na terenie kraju w  kolejnym dniu roboczym od chwili ich nadania . Odpowiedzialność za ewentualne opóźnienia w dostarczeniu przesyłki ponosi firma kurierska.
   

Kurier ma obowiązek dostarczenia przesyłki  w godzinach 8-19. W przypadku nieobecności w domu za pośrednictwem awiza udziela informacji gdzie i kiedy można odebrać przesyłkę lub zamówić kolejne jej doręczenie. 

Kurier zobowiązany jest podjąć 3 próby doręczenia przesyłki (w 3 kolejnych dniach roboczych). 

 • Przesyłka zagraniczna
  Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej, z  którą mamy podpisaną umowę. UWAGA!!nie wysyłamy za granicę przesyłek pobraniowych.
   


Jeżeli przesyłka pocztowa nie dotrze 

Jeśli przesyłka nie dotrze w ciągu 14 dni prosimy o pilny kontakt ze sprzedającym.

Jeżeli przesyłka kurierska nie dotrze 

Jeśli przesyłka nie dotrze w ciągu 3 dni roboczych prosimy o pilny kontakt ze sprzedającym.

Jeżeli przesyłka dotrze uszkodzona

Jeżeli przy odbiorze przesyłki okaże się, że przesyłka jest uszkodzona, taśma jest naruszona lub nosi ślady otwierania, naruszenia zawartości, prosimy w obecności doręczyciela (listonosz, pracownik poczty, kurier) sporządzić protokół szkody nie przyjmując towaru. Wszelkie reklamacje dotyczące uszkodzenia przesyłki w trakcie transportu będą rozpatrywane wyłącznie na podstawie sporządzonego protokołu szkody. Jedynie sporządzony na miejscu protokół szkody w tym przypadku jest podstawą do reklamacji.

Koszty wysyłki


 

 • Na terenie Polski (niezależnie od wagi)
  - Za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłka priorytetowa - opłata od 9 do 13 zł (w zależności od ilości przedmiotów)
  - Za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłka priorytetowa pobraniowa - opłata 15,00 zł
  - Za pośrednictwem firmy kurierskiej - opłata 17,00 zł przy przedpłacie na konto i 20 zł gdy należność jest regulowana przy odbiorze u kuriera
 • Wysyłka za granicę
  Opłata za wysłanie paczki ustalane są indywidualnie w zależności od wagi.


Zwroty i wymiana

Zwroty

Zgodnie z art. 7 ust. 1 w zw. z art. 9 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 2.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000, Nr 22, poz. 271 ze zm.), istnieje możliwość odstąpienia od umowy przez kupującego bez podania przyczyny w terminie 10 dni liczonym od dnia wydania zamówionego towaru.  Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu przed jego upływem. W takim przypadku, umowa uważana jest za niezawartą, a kupujący zwolniony jest z wszelkich zobowiązań. To co strony świadczyły ulega zwrotowi w stanie niezmienionym w terminie nie dłuższym niż 14 dni.

Uwaga! Zwrotowi podlegają tylko przedmioty nie noszące śladów użytkowania (przymierzona a nie noszone), czyste, "pozbawione zapachu" (np. pudry, kremy, perfumy).

Ponadto wskazujemy, że zgodnie z art. 9 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje kupującemu również w następujących wypadkach:

 • świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem 10 dni,
 • dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania,
 •  umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym,
 • świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
 •  świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,
 •  dostarczania prasy,
 •  usług w zakresie gier hazardowych.

 

W przypadku odstąpienia od umowy, równowartość za zakupiony towar zostanie zwrócona na konto lub wysłana przekazem pocztowym. Podstawą zwrotu jest okazanie oryginału dowodu zakupu (paragon). Kwota zwrotu nie obejmuje kosztów przesyłki.


Zwrotów prosimy dokonywać 
przesyłką rejestrowaną (np. list polecony)  na adres :


         Attiq

     Rokiciny Podhalanskie 33  

     34-721 Raba Wyżna

      Nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych za pobraniem.


Wymiana

Istnieje możliwość wymiany zakupionego towaru na inny model, kolor lub rozmiar w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Wymianie podlegają przedmioty nie noszące śladów użytkowania (przymierzona a nie noszone), czyste, "pozbawione zapachu" (np. pudry, kremy, perfumy).  

W wyniku wymiany odzieży może powstać nadpłata i niedopłata. Nadpłatę zwracamy przekazem pocztowym na adres zamawiającego lub przelewem na konto. Niedopłata jest różnicą cenową między zwracanym a nowo wybranym towarem. Należy wówczas dopłacić brakującą kwotę na wskazane przez sprzedającego konto.

 Jeżeli odsyłana odzież zostanie zniszczona, zgnieciona na skutek niewłaściwego zapakowania, zastrzegamy sobie prawo do pomniejszenia kwoty zwrotu o wartość wyrządzonej szkody.
Koszty ponownej wysyłki leżą po stronie kupującego.


Odzież podlegającą wymianie należy odesłać na adres

Attiq

RokicinyPodhalanskie 33   

34-721 RabaWyżna

 

Towar proszę odsyłać przesyłką rejestrowaną (np. list polecony, paczka).
Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Przed zwrotem czy wymianą w razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się ze sprzedającym pod numerem tel. 507 365 832.


 • Reklamacje

 

Sprzedawca odpowiada za niezgodność zakupionego towaru z umową sprzedaży zgodnie z polską Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002r. (Dz.U. nr 141, poz. 1176, z 2002 roku).

Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli nie jest to możliwe - na przykład w wypadku wyczerpania się zapasów - sprzedający zwróci kupującemu równowartość ceny towaru.


Do odsyłanego towaru należy dołączyć  dowód zakupu (paragon).

 

Warunki świadczenia usług drogą elektroniczną

Zgodnie z art. 8 ust. 3 pkt. 2 lit. a ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002 Nr 144, poz. 1204), wskazujemy, że minimalne wymagania techniczne sprzętu komputerowego kupującego, niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym firmy Attique, stanowią:

 

-          Komputer PC lub MAC

-          System operacyjny

-          Procesor 500 Mhz

-          256 MB RAM

-          Dysk 10 GB

-          Zainstalowana przeglądarka internetowa

-         Dostęp do sieci World Wide Web

 

Informujemy również o obowiązywaniu ustawowego zakazu dostarczania na witrynę naszego sklepu treści o charakterze bezprawnym, o którym mowa w art. 8 ust. 3 pkt. 2 lit. b wyżej powołanej ustawy.