CO NAM DAJE BIELIZNA NA ROWER ?

 

Ostatnie lata to krok milowy w rozwoju każdej dziedziny sportu szczególnie kolarstwa, biegania, triathlonu. Doświadczony i bardziej świadomy sportowiec poszukuje profesjonalnego sprzętu, który pomoże mu zadbać o zdrowie i osiągnąć zamierzone cele.Sprzęt to nie tylko akcesoria i sam sprzęt jak rower, buty czy pianka do pływania. Sprzęt to również ubrania. Wielu z nas przekonało się, że dobrze dobrana i dobrej jakości odzież ma wielkie znaczenie i to nieważne czy w sporcie amatorskim czy profesjonalnym.

 

Kompletując garderobę zastanawiamy się czy "ten czy tamten element garderoby" jest nam aby na pewno potrzebny. Zasadniczo to samo pytanie zadajemy sobie obserwując ofertę marek kolarskich. Wiadomo koszulka kolarska, spodenki kolarskie, bluza czy długie spodnie kolarskie są nam niezbędne ale potówka kolarska..?

Otóż, oczywiście, że tak!! Potówki spełniają nieco inne funkcje niż sama koszulka kolarska. Potówka to nic innego jak druga skóra sportowca. Służy ona efektywnemu odprowadzaniu wilgoci. Potówka ma nas chronić przed gromadzeniem kropelek potu na skórze i odprowadzeniu wilgoci do kolejnych warstw ubioru.Dzięki temu utrzymujemy komfort suchej skóry. Chronimy organizm przed przewianiem lub dyskomfortem mokrego ubrania.

 

 

Stosując dobrze dobrana koszulka kolarską, która jednocześnie spełnia rolę koszulki wierzchniej oraz potnika kolarskiego (koszulka jest dopasowana i dobrze odprowadza wilgoć) możemy się zastanowić czy potówka jest nam na pewno potrzebna. Decyzja należy do Ciebie.Jednak zwróćmy uwagę na profesjonalistów, którzy mimo zastosowanych najlepszej jakości koszulek kolarskich zawsze pod nimi stosują potówki. W takim przypadku potówka kolarska również spełnia swoją funkcję zwiększając efekt odprowadzania wilgoci i utrzymania suchej skóry.

Nie każdy z nas lubi dopasowane, wyslimowane koszulki kolarskie. Dlatego potówka kolarska ma szczególnie duże znaczenie w przypadku luźniejszych koszulkach kolarskich.W takim przypadku fani luźnych koszulek kolarskich ,mogą również zaznać komfort suchej skóry.

Aby potówka spełniała swoje funkcje musi być lekka (aby nie dodawała wagi strojowi kolarskiemu), musi być wykonana z właściwego materiału i gwarantować komfort niczym druga skóra.

 


Potówka stramUp Attiq to petarda. Perforowany materiał o strukturze siatki daje efekt 3D. Dzięki czemu między skóra a materiałem zachowujemy kanały wentylacji i mikrocyrkulacji powietrza. Potówka dopasowuje się do ciała (aż 10% elastanu) dając efekt drugiej skóry. Lekka siatka przechwyca wilgoć i wypycha ją na zewnątrz. Płaskie, elastyczne szwy gwarantują komfort. Mega niska waga potówki jeszcze bardziej minimalizuje jej ciężar. Asymetryczne szwy dopasowują potnik do każdej sylwetki a Odpowiednia długość zapewni wygodę po włożeniu pod szelki kolarskie.
Design potówki minimalistyczny. Dostępny w wersji białej.

 

 

Poniżej przeczytajcie opinie naszych ambasadorów:


Olga Łyjak 

Potnik kolarski marki ATTIQ jest ultra lekki, wykonany z delikatnej siateczki i prawie nie czuć go na ciele. Używam go na treningi na trenażerze, gdy pot leje się ze mnie strumieniami. Potnik przejmuje pot i bardzo szybko wysycha.
Do jazdy na zewnątrz używam go, gdy jest chłodniejsza pogoda pod kolejne warstwy - koszulkę lub bluzkę z długim rękawem. Potnik zatrzymuje pot, dzięki czemu kolejne warstwy pozostają suche.

Maciek Dombrowski - były reprezentant polski Juniorów w kolarstwie.

Potówka Attiq, to element garderoby który musisz mieć w szafie. Sprawdzi się idealnie w zimniejsze dni jak i cieplejsze. Koszulka została wykonana z bardzo cienkiej siateczki, która szybko schnie, a także bardzo dobrze oddycha, zapewniając komfort przez cały trening. Podczas treningów na trenażerze w pomieszczeniu bardzo się pocimy, dlatego warto zainwestować w potówkę która utrzyma odpowiednią temperaturę ciała jak i odprowadzi wilgoć z dala od naszej skóry.