Kolekcja Ultra Trail w oczach Piotra Biernawskiego.

 

Jako, iż miałem okazję pobiegać w nowych ciuszkach ATTIQ, podzielę się z Wami krótkimi na ich temat refleksjami! Komplety zdecydowanie nawiązują do tegorocznej kolekcji kolarskiej, co mi osobiście bardzo się podoba - podobnie z resztą, jak i sama ta kolekcja, której niektórych modeli także używam na co dzień.

 

 

Spodenki Ultra Trail Pro Tech

To jest nieco inny model, niż dotychczasowe w kolekcji ZONDY i EXPERTY - taki bardziej w stylu biegacza górskiego, bardziej luźne i bardziej luzackie - zdecydowanie bardziej pasujące w Tatry i Gorce! Spodenki maja 2 warstwy - wewnętrzna kompresyjna, oraz zewnętrzna - taka właśnie luźna, "spodenkowa". Przy czym po wewnętrznej stronie nóg mamy współdzielony fragment, tak że nic nie lata między nogami, a przynajmniej nic, co latać nie powinno. Spodenki są mega wygodne, nic nie obciera, nic się nie przesuwa, nie obkręca, nie marszczy, nawet w deszczu. Spodenki mają - podobnie jak wcześniej model Expert - 3 kieszonki - większa, zapinana na zamek z tyłu, oraz 2 siateczkowe po bokach - wystarczy to, żeby zmieścić telefon lub mały bidon, klucze do auta, żel, rękawiczki oraz wiatrówkę - najlepiej w moim wypadku pasuje tu model CARBON Ultralight. W spodenkach przebiegłem m.in. Bieg Marduły oraz słowacki Sky&Clouds Run, biegam w nich na co dzień i jestem w nich zakochany. Póki co na spodenkach nie widać żadnych oznak zużycia!

 

 

Koszulka Ultra Trail Pro Tech

To taki model ścigancki, obcisły, niby troche w opozycji do spodenek, ale jednak znakomicie się uzupełniający! Wielką zaletą z mojej perspektywy jest jego wszechstronność - zastosowany materiał oraz fakt, że przylega do ciała, powoduje, że nawet w czasie deszczu - czujemy się sucho! Co ciekawe, w upale, jak tylko zawieje wiatr, mamy wrażenie że... koszulka nas chłodzi. Rewelacyjna sprawa. Koszulka w triathlonowym stylu ma suwak pod szyją, oraz w Attiq'owym stylu - kieszonki po bokach. Kieszonki nie są duże, ale jakiś drobiazg się zmieści - a kieszonek nigdy nie za wiele. Mamy tu obcisły, nieco dłuższy niż standardowo rękawek, co jest ukłonem do obecnej mody w kolarstwie - czyli nie tylko funkcjonalnie, ale i modnie!

 

 

Koszulki Ultra Trail Quantum

 

Koszulka Quantum jest w mojej opinii bardziej casualowa, treningowa. Ale ja zastosowałem mały trik, i biegając w rozmiarze mniejszym o jeden niż normalnie, koszulka jest - podobnie jak model Pro Tech - przylegająca do ciała. O plusach takiego rozwiązania pisałem - znakomite odprowadzanie wilgoci, znakomite chłodzenie. Mamy do wyboru opcję z krótkim oraz długim rękawem - na obecną, nieco ponurą aurę, ten drugi nadaje się znakomicie - rękawki także należą do tych obcisłych, a więc nie ma mowy żeby nam coś kapało z rękawa, albo żebyśmy się zahaczali o jakieś chaszcze biegając w lesie. Jednocześnie koszulki są bardzo mocno naciągliwe - przez to bardzo wygodne i powodujące, że nie będą nas nigdzie cisnąć czy uwierać. A w bonusie - jak ktoś lubi techniczne ubrania na co dzień - mamy model, który możemy założyć do jeansów czy - jak szaleć to szaleć - marynarki.

 

 

Wszystkie te produkty są bardzo starannie uszyte, mają świetną, żywą kolorystykę oraz miłe dla oka dodatki - jak choćby elementy odblaskowe. Używam ich niemal codziennie, z niekłamaną przyjemnością! Mają ode mnie pełną rekomendację - polecam!