Damska kamizelka biegowa Morpho DVlite

  • Dostępność Jest
  • szt.
  • 219,00 zł

Kamizelka biegowa Morpho DVlite z membrany chroni przed wiatrem i deszczem. Resistance to water prespiration (water column) - 10000 mmH2O, breathability - respiration 18000 g/mq/24h . Zajmuje niewiele miejsca, łatwo schować do kieszeni. Warto ją mieć gdy zaskoczy nas pogoda albo gdy idziemy na trening wczesnym rankiem lub zimnym wie

Damska kamizelka biegowa Morpho DVlite

Kolekcja biegowa Morpho to kolekcja na cały rok. Poza rzeczami  lekkimi czyli letnimi w kolekcji tej  znajdziecie również coś na jesienne chłody oraz docieplenie na zimowe bieganie.  Każdy z nas się przekonał, że ubiór jest szczególnie ważny w bieganiu w chłodniejszych i mniej słonecznych porach roku.  Jesień i zima nie są łatwe do utrzymania komfortu termicznego. Dlatego  mądrość ludowa mówi ubieraj się na cebulkę czyli warstwami.

Do letniego seta biegowego Morpho możesz dobrać kilka cieplejszych pozycji np. ciepła bluza biegowa z kapturem Morpho, getry biegowe Morpho i kamizelka biegowa Morpho DVlite Mopho.

Damska kamizelka biegowa Morpho DVlite jest lekka i kompaktowa (mieści się w średniej wielkości kieszeni). Kamizelka Morpho DVlite jest dodatkiem, który spełnia swoją funkcję ale nie stanowi ciężaru. Może być używana podczas rozgrzewek, startów w chłodne dni lub może stanowić warstwę docieplającą do bluzy biegowej Morpho.

Dla większej wygody kamizelka została podzielona na strefę ochrony ww - protect (water and wind) z przodu oraz strefę wentylacji dp (deep breathability) z tyłu. Strefa ochrony wykonana została z oddyachającej i wodoodpornej membrany Event chroniącej przed przed wiatrem i deszczem . Na dwuwarstwowej membranie naniesiony jest trwały nadruk sublimacyjny. Strefa wentylacji wykonana jest z cienkiej siatki o strukturze "drobnych rombów" wspomagających odprowadzanie wilgoci.

Damska kamizelka biegowa  z membraną Morpho DVlite idealnie dopasowuje się do ciała. Przód i tył (kark) wykonane są  membrany co zapewnia ochronę przed wiatrem i deszczem. Na podbiegach cyrkulację powietrza i ochronę przed przegrzaniem spełnia panel wentylacyjny na plecach. Z przodu kamizelka posiada długi zamek YKK, który ułatwia szybkie rozpinanie, zakładanie i zdejmowanie a w razie potrzeby wspomoże wentylację.  Dwie skrajne kieszenie zakończone są gumką, która chroni przed wypadaniem przedmiotów z kieszeni a środkowa wodoodporna kieszeń zamykana chroni cenne przedmioty (telefon, zegarek itp) przed zgubą i zniszczeniem. Dół kamizelki zakończony gumowym mankietem z silikonowym nadrukiem zapobiega podciąganiu kamizelki do góry. Odblaskowy  element na kieszeniach z tyłu jeszcze bardziej zwiększą Twoją widoczność i bezpieczeństwo.

Kamizelka biegowa Morpho DVlite została spełnia trzy podstawowe założenia biegacza:  ładne, co ważniejsze dobre i co najważniejsze wygodne i  funkcjonalne.

 

Informacja o membranie


 

 

Konserwacja odzieży wierzchniej materiałów eVent® - oryginalna instrukcja konserwacji tkaniny  dostępna jest na stronie producenta materiału  http://www.eventfabrics.com/fabric-care

 

1. Zabezpiecz wszystkie zamki i zamknięcia.

2. Pierz w pralce w ciepłej temperaturze (110 ° F / 40 ° C) za pomocą wysokowydajnego środka czyszczącego, takiego jak Nikwax® Tech Wash,.

3. Jeśli zdecydujesz się użyć konwencjonalnego płynnego detergentu do prania, zalecamy drugie płukanie, aby usunąć wszelkie ślady detergentu z tkaniny.

4. Można suszyć w suszarce bębnowej, używając ustawienia niskiej temperatury, aby odmłodzić trwałe wykończenie hydrofobowe odzieży (DWR).

5. Nie używaj środków do zmiękczania tkanin, wybielaczy ani produktów do usuwania plam i nigdy nie czyść chemicznie odzieży.

6. Nie zalecamy używania żelazka do odmładzania wykończenia DWR, ponieważ zbyt gorące żelazko może nieodwracalnie uszkodzić tkaninę.

 

Tkanina została pokryta trwałym wykończeniem hydrofobowym (DWR). DWR służy jako niewidoczna pierwsza linia obrony w mokrych warunkach, a przy prawidłowym działaniu powoduje gromadzenie się wilgoci na powierzchni tkaniny i jej szybkie odprowazdanie. Wykończenie DWR z czasem ulega pogorszeniu i będzie je trzeba odświeżyć. Prostym sposobem na sprawdzenie wykończenia DWR odzieży jest lekkie spryskanie wodą i sprawdzenie, czy woda ścieka lub wchłania się przez materiał. Jeśli tkanina „wyschnie”, czas ożywić wykończenie DWR. Gdy nadejdzie czas odświeżenia wykończenia DWR, zaleca się stosowanie produktu uzupełniającego Nikwax® TX.Direct Wash-In lub TX.Direct Spray-On.