Damska kurtka kolarska Tecno Wind

  • Dostępność Jest
  • szt.
  • 239,00 zł

Kompaktowa i lekka kurtka kolarska chroni przez wiatrem i deszczem. Resistance to water prespiration (water column) - 10000 mmH2O, breathability - respiration 7,500 g/mq/24h. Odblaski gwarantujące widoczność. 

Damska kurtka  kolarska Tecno Wind

Każdy z nas lubi spędzać czas przyjemnie i wygodnie. Tym bardziej doceniamy te komfortowe chwile z głową w chmurach pedałując przed siebie. Komfort to nie tylko dobry sprzęt, wygodne siodełko i funkcjonalne gadżety. Ważny jest też ubiór. Jesień i zima nie są łatwe do utrzymania komfortu termicznego. W październiku możemy mieć prawdziwą zimę a w styczniu może "zaskoczyć" nas wiosna. Dlatego mądrość ludowa mówi ubieraj się na cebulkę, czyli warstwami.

Kolekcja Tecno od ATTIQ to odzież kolarska na chłodne dni lub na przejściowe pory roku. Kolekcja ta została zaprojektowana z myślą o wygodzie, komforcie, wydajności i funkcjonalności. W kolekcji Tecno proponujemy kolejne warstwy garderoby, które dowolnie kompletujesz w zależności od potrzeby np.: koszulka kolarska z długim rękawem, bluza kolarska, kamizelka kolarska i kurtka kolarska (wiatrówka), ocieplacze kolarskie, spodnie kolarskie.

Damska kurtka kolarska Tecno Wind łączy "stare z nowym"  czyli klasyczny, uniwersalny krój kolarski i funkcyjny techniczny materiał. Kurtka kolarska wykonana jest  z membrany z powłoką DWR co zapewnia trwałą ochronę przez wiatrem i deszczem (cecha szczególnie cenna przy zjazdach). Z przodu damska kurtka kolarska posiada długi zamek YKK, który ułatwia szybkie rozpinanie, zakładanie i zdejmowanie a w razie potrzeby wspomoże wentylację (np. przy podjeździe). Ergonomiczna konstrukcja idealnie komponuje się z ruchami ciała podczas jazdy. Wydłużony tył kurtki i wysoka stójka wspomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury w zimne i deszczowe dni. Kurtka kolarska spełnia funkcję wierzchniej warstwy nie zwiększając wagi całego ubioru. Dyskretne elementy odblaskowe umieszczone z przodu i na tyle kurtki gwarantują widoczność. W całości kurtka wykonana jest z materiału w kolorze szarym dzięki czemu nie ma problemu z utrzymaniem jej w czystości nawet po najbardziej błotnistych trasach.

Techniczny materiał, z którego została wykonana damska kurtka kolarska posiada wykończenie hydrofobowe (DWR). DWR służy jako niewidoczna pierwsza linia obrony w mokrych warunkach, a przy prawidłowym działaniu powoduje gromadzenie się wilgoci na powierzchni tkaniny i jej szybkie odprowadzanie. Wykończenie DWR z czasem ulega pogorszeniu i będzie je trzeba odświeżyć. Prostym sposobem na sprawdzenie wykończenia DWR odzieży jest lekkie spryskanie wodą i sprawdzenie, czy woda ścieka lub wchłania się przez materiał. Jeśli tkanina „wyschnie”, czas ożywić wykończenie DWR. Gdy nadejdzie czas odświeżenia apretury DWR, zaleca się stosowanie produktu uzupełniającego Nikwax® TX.Direct Wash-In lub TX.Direct Spray-On.

 

Konserwacja kurtki kolarskiej

1.Zabezpiecz wszystkie zamki i zamknięcia.

2.Pierz w pralce w ciepłej temperaturze (110 ° F / 40 ° C) za pomocą wysokowydajnego środka czyszczącego, takiego jak Nikwax® Tech Wash,.

3.Jeśli zdecydujesz się użyć konwencjonalnego płynnego detergentu do prania, zalecamy drugie płukanie, aby usunąć wszelkie ślady detergentu z tkaniny.

4.Można suszyć w suszarce bębnowej, używając ustawienia niskiej temperatury, aby odmłodzić trwałe wykończenie hydrofobowe odzieży (DWR).

5.Nie używaj środków do zmiękczania tkanin, wybielaczy ani produktów do usuwania plam i nigdy nie czyść chemicznie odzieży.

6. Nie zalecamy używania żelazka do odmładzania wykończenia DWR, ponieważ zbyt gorące żelazko może nieodwracalnie uszkodzić tkaninę.