Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Spodnie i spodenki

Spodnie trekkingowe – wytrzymałe projekty na lata

Panowie, szukacie męskich spodni trekkingowych? A co powiecie na to, żeby wybrać modele, które:

  • są projektowane i szyte w Polsce, u podnóża Tatr;
  • tworzone są z certyfikowanych materiałów pochodzących z Unii Europejskiej;
  • mają krój dostosowany do męskiej sylwetki;
  • są wzmacniane w najbardziej newralgicznych miejscach (kolana i pośladki);
  • mają elementy odblaskowe, które zapewnią Wam widoczność na trasach prowadzących na szlaki?

W ATTIQ szyjemy męskie spodnie trekkingowe, które spełniają te i wiele innych (ale równie istotnych) cech porządnych spodni w góry. Nasze ubrania górskie testują zaprzyjaźnieni sportowcy ATTIQ Team. Zabierają je na okoliczne szlaki (w Tatry, Gorce, Pieniny), ale i na większe wysokości poza Polską.

Spodnie trekkingowe zimowe

Znajdziecie u nas spodnie trekkingowe na wszystkie sezony. Męskie zimowe spodnie w góry to projekty, w których łączymy najnowsze rozwiązania technologiczne z przemyślanym, uniwersalnym designem. Szyjemy je z trzech różnych materiałów; uwzględniamy solidną termoaktywną część zewnętrzną i wewnętrzną.

Nasze spodnie trekkingowe są odporne na mechacenie się i tzw. peeling. Nogawki zabezpieczamy wodoodpornymi wstawkami, które blokują pochłanianie wilgoci i przenoszenie jej wyżej. Zimowe spodnie trekkingowe ATTIQ są odporne na odkształcenia (powodowane niskimi temperaturami), sprawnie odprowadzają wilgoć – nie odczujecie efektu sauny – tak niekomfortowego i niebezpiecznego podczas zimowych wypraw.

Spodnie trekkingowe letnie

Na lato przygotowaliśmy dla Was projekty męskich spodni górskich, które zaskoczą Was swoją lekkością. Zależało nam, by spodnie trekkingowe na lato były niewyczuwalne na skórze, a mimo to dawały pożądaną ochronę. To projekty, które zabezpieczą Was przed wiatrem i wodą (wzmocniliśmy je impregnatem wiatrochronnym). Regulowane szerokości nogawek umożliwiają dostosowanie ich do różnego rodzaju butów górskich (tych wyższych i podejściowych).

W letnich spodniach trekkingowych wszyliśmy kieszenie zapinane na zamki YKK – niezwykle solidne i wytrzymałe. W projektach spodni na lato nie mogło zabraknąć elastycznej gumy w pasie, która trzyma spodnie na miejscu i tym samym zapewnia komfort ruchów (ani nie opina, ani nie sprawia, że spodnie „wiszą”). Nasze projekty na lato szyjemy tak, by – z włożeniem pod nie bielizny termicznej – sprawdzały się również w sezonach przejściowych lub podczas „zimnych” wyjść (na wschody słońca lub wypraw nocą).

Spodnie w góry – co znajdziecie w sklepie internetowym ATTIQ

W ATTIQ znajdziecie spodnie w góry, które naprawdę będą z Wami przez lata. Zakładając naszą markę, postanowiliśmy, że chcemy szyć ubrania sportowe, których nie wymienia się po każdym sezonie. Co robimy, by tak się działo?

  • szyjemy modele w fasonach i kolorach, które można (bez estetycznego dyskomfortu) połączyć z innymi ubraniami, również od innych producentów.
  • wprowadzamy (zamiast black friday) akcję naprawiania ubrań ATTIQ, w tym spodni w góry. Jeśli zdarzy Wam się je uszkodzić, za darmo naprawimy usterkę.

Ułatwiamy Wam podjęcie decyzji – chcemy, żeby wybór męskich spodni w góry był przemyślany. W sklepie stacjonarnym doradzamy i dzielimy się fachową wiedzą; przy zakupach w sklepie online pomagamy przez mail lub telefon i umożliwiamy bezpłatny zwrot towaru aż do 30 dni po zakupie.

Spodnie turystyczne męskie – jaki rozmiar wybrać?

Jeśli zastanawiacie się, jaki rozmiar spodni turystycznych męskich wybrać, mamy kilka propozycji. Po pierwsze sprawdźcie dokładnie tabelę rozmiarów na naszej stronie, porównajcie z Waszymi wymiarami (tak, warto to zrobić). Jeśli centymetry są „na styk”, warto wziąć spodnie o rozmiar większe (pamiętajcie o dodatkowej warstwie pod spodem). W sklepie stacjonarnym możecie przymierzyć męskie spodnie turystyczne i porównać konkretne modele. Jeśli robicie zakupy online, przetestujcie spodnie w domu, jeśli okaże się, że rozmiar nie jest odpowiedni, nieodpłatnie możecie je zwrócić. 

Spodnie górskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze

O czym warto pamiętać, kupując spodnie górskie dla mężczyzn? 

  • Że są więcej niż tylko ubraniem. Odpowiednio uszyte spodnie wspierają na trasie – wentylują ciało, chronią przed przemarznięciem, uszkodzeniem skóry. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Spodnie górskie są sprzętem sportowym.
  • Że dobór materiałów nie może być przypadkowy – od właściwego połączenia materiałów zależy wytrzymałość projektu. Warto wybierać spodnie górskie od sprawdzonych producentów.
  • Że ubrania górskie, spodnie w szczególności, powinny być testowane – warto sprawdzić, czy spodnie, które chcecie kupić, miały już swój debiut na szlaku.

Spodnie trekkingowe męskie – jak o nie dbać

Jak dbać o męskie spodnie trekkingowe? Przy każdym produkcie, na metce, opisujemy, jak odpowiednio się z nim obchodzić. Złote zasady prania ubrań górskich są jednak następujące:

  • większe zabrudzenia (przyschnięte błoto, piasek) należy delikatnie ściągnąć (nie należy szarpać, odrywać kawałków błota),
  • część spodni trekkingowych męskich pokrytą softshellem można delikatnie przetrzeć mokrą gąbką (nie należy szorować),
  • spodnie obowiązkowo trzeba prać w temperaturze wskazanej przez producenta;
  • męskich spodni trekkingowych nie powinno się suszyć na ostrym słońcu (jeśli musicie przeprać je np. na biwaku, lepiej wywiesić je w miejscu, w którym promienie słoneczne nie spowodują wypalenia koloru);
  • spodnie trekkingowe, jeśli zaleca to producent, można pokryć impregnatem;
  • warto zwrócić uwagę na wystające elementy męskich spodni górskich (np. klamry i rzepy) i dopilnować, by w praniu nie połączyły się z innymi ubraniami i ich nie zniszczyły.

Spodnie outdoorowe – nie tylko na górskie szlaki

Zapomnielibyśmy o najważniejszym! Spodnie górskie ATTIQ to modele, które sprawdzają się także podczas innych outdoorowych aktywności – wypraw survivalowych, prac w ogrodzie, na działce, w lesie, spacerów w trudniejszym terenie. Śmiało możecie włożyć do pracy przy przygotowywaniu drewna do kominka, wycinaniu krzewów, przygotowywania działki pod budowę domu. Są solidne, odporne na zabrudzenia (błoto, piach łatwo się z nich spierają). Zniosą wiele.