Attiq Team

pojawił się w środowisku biegowym kilka lat temu. Nasi zawodnicy są doskonale znani nie tylko ze swojej klasy sportowej, ale również osobowości. Ich wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy w projektowaniu i tworzeniu nowych produktów biegowych, kolarskich i skiturowych. Wszystko co oferujemy w naszym sklepie zostało przez nich przetestowane i udoskonalone! To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy tworzyć produkty doskonale przemyślane i na najwyższym poziomie. Na naszym blogu znajdziesz relacje z zawodów, porady i opisy tworzone przez nich samych. Poznaj ich!

 

 

Dominik Grządziel


Po górach biega od niedawna. Wcześniej kilkanaście lat jeździł po nich na rowerze. Stawia na biegi długie: 40-70 km, chyba dlatego że lubi się umartwiać... ;) Gdy nie biega, pracuje w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie lub w ośrodku badawczym CERN. W domu ma 3 świetne dziewczyny: żonę i 2 córki. Dominik jest przykładem osoby, która czerpie siłę z roślin i wychodzi mu to bardzo dobrze!!

 

 

Piotrek Huzior


Góral z urodzenia, mieszkaniec stolicy Podhala, uprawiający ogródek na działce oraz sport. Z zamiłowania perkusista oraz personalny treser, lubiący dużo i dobrze, jednym słowem ultras przez małe u, amator przez duże A! w 2017 wygrał Bieg Rzeźnika i 3x Śnieżka. Goli zawody jak drwal świerki. W zimie najczęściej można go spotkać w na stokach narciarskich w roli instruktora. A latem to już trzeba się za nim uganiać.. 

 

 

 

Olga Łyjak

Doświadczona biegaczka górska. Przeprowadziła się do Zakopanego, aby być bliżej gór, które są dla niej jak drugi dom. Latem biaga, zimą uprawia skialpinizm. Najlepiej czuje się na trasach w trudnym technicznym terenie. Uwielbia trenować po słowackiej stronie Tatr, gdzie może zabierać swojego psa Foresta. Zna niemal każdy zakątek Tatr Polskich i Słowackich. Należy do niej nieoficjalny rekord kobiecy przebiegnięcia Orlej Perci - 1 godz. 37 minut. Prowadzi bloga biegamwgorach.pl, na którym dzieli się wiedzą na temat treningu do biegów górskich i opisuje trasy biegowe w Tatrach. Organizuje obozy biegowe i rozpisuje plany treningowe do biegów górskich. Regularnie publikuje w Magazynie Góry. Na co dzień pracuje jako adwokat.

 

 

 

 

Agata Matejczuk

Szczęśliwa żona i  dumna mama trójki dzieci. Aktualnie pracuje w Przedszkolu, w Leźnicy Wielkiej. Pasjonatka biegania z naciskiem na ultra. Uwielbiająca biegi ultra w górach. Reprezentantka Polski w Biegu 24 godzinnym. Była reprezentantka Polski w Muay Thay (tajskim boksie). Drużynowa Mistrzyni Europy i indywidualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Biegu 24 godzinnym Albi 2016 oraz uczestniczka Mistrzostw Świata w Belfaście. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Biegu 24 godzinnym Łódź 2017. Rekordzistka trasy Biegu 7 Szczytów (240km) z 2015 roku. Wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Biegach 24 godzinnych. Triumfatorka Biegu 12h w Brennej i Małopolska Ultra Trail na dystansie 107 km.

 

 

Piotr Szumliński

Dla znajomych Dziki. Każdy kto spotkał go na trasie biegu wie skąd ten przydomek. Z każdym rokiem lepszy, szybszy i …. szczuplejszy. W 2018 r. w zasadzie nie schodził z podium (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Tatra Fest Bieg, 3 razy Śnieżka). Drugi rok z rzędu przypadło mu miano najszybszego w Polsce radcy prawnego na dystansie półmaratonu. Pasjonat sportu i dobrego jedzenia (oczywiście bezglutenowego). Prywatnie uciążliwy mąż i zestresowany ojciec dorastającej nastolatki. Pasję do biegania łączy z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie stara się swoich współpracowników zanudzać na śmierć gadaniem o bieganiu.

 

 

Maciej Dombrowski

Kiedyś zawodowy kolarz górski, zdobywca pucharu Europy centralnej w kategorii młodzieżowej oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w MTB, teraz amator biegów górskich oraz dobrej kuchni. Ostatnie 7 lat spędził w Norwegii gdzie zdobywał doświadczenie w gastronomii i biegowo ubijał norweskie ścieżki. Maciek jest aktualnym rekordzistą Biegu Rzeźnika. W sezonie 2019 wiele razy pojawiał się na podium. Wygrał drużynowy bieg 7 dolin, 68 kilometrów na DFBG oraz zajął 6 miejsce na Cortina Ultra TRAIL podczas festiwalu Lavaredo.

 

 

Beata i Bartek Osior
To nasi ludzie z samego serca Mazur. Przede wszystkim zapaleni biegacze, chociaż w 2016 zdarzyło im się ukończyć zawody Ironman na malezyjskiej wyspie Langkawi. Właściciele firmy wioskabiegaczy.pl, odpowiedzialnej za rozbieganie Polski północno-wschodniej. Każdego roku z powodzeniem startują w kilkudziesięciu imprezach w kraju i zagranicą. Na swoim koncie mają podwójne zwycięstwa w Islandii, Szkocji, Niemczech, na Litwie i Łotwie. W 2018 Bartek wygrał zawody Ultraśledź 80km, a razem z drużyną 12 godzinny podziemny bieg sztafetowy w Bochni. Beata w styczniu 2019 była druga w Półmaratonie Funchal rozgrywanym w stolicy portugalskiej wyspy Madera. Ich celem jest stworzenie kultowej bazy treningowej na Mazurach. Beti dodatkowo jest instruktorką fitness, a Bart dziennikarzem sportowym i wziętym spikerem imprez biegowych w całym kraju.