Paulina Krawczak
Od kiedy pamiętam sport był u mnie na pierwszym miejscu. A najbardziej uwielbiałam kopanie piłki z chłopakami na osiedlowej "betonce" :) Praktyka z dzieciństwa doprowadziła mnie do kariery piłkarskiej. Przez 6 lat zawodowo grałam w piłkę nożną w Ekstraligowym klubie w Białej Podlaskiej. Uczestniczyłam w letniej Uniwersjadzie w Bangkoku i Belgradzie jako reprezentantka Polski.
Swoją przygodę z biegami zaczęłam w 2011 roku, były to głównie biegi uliczne (10 km, korona maratonów, półmaratony). Przygodę z biegami górskimi zaczęłam w 2014 roku, kiedy przebiegłam pierwszego Rzeźniczka.
Prywatnie pochodzę z Dęblina, a obecnie mieszkam w Puławach, gdzie też trenuję w pobliskich urokliwych kazimierskich wąwozach. Zawodowo jestem żołnierzem, pracuję w Centrum Operacji Powietrzych - Dowództwie Komponentu Powietrznego w Warszawie.
Jestem pozytywnie nakręcona na góry i sport. W każdą wolną chwilę staram się eksplorować nowe, ciekawe miejsca. NICZEGO od siebie nie wymagam, nie OCZEKUJE, bawię się bieganiem i treningami. Jest to mój sposób na oderwanie się od codzienności. Lubię też zarażać innych swoją energią i radością, którą czerpię z górskich biegów ultra.
Olga Łyjak
Piotr Szumliński
Dla znajomych Dziki. Każdy kto spotkał go na trasie biegu wie skąd ten przydomek. Z każdym rokiem lepszy, szybszy i …. szczuplejszy. W 2018 r. w zasadzie nie schodził z podium (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Tatra Fest Bieg, 3 razy Śnieżka). Drugi rok z rzędu przypadło mu miano najszybszego w Polsce radcy prawnego na dystansie półmaratonu. Pasjonat sportu i dobrego jedzenia (oczywiście bezglutenowego). Prywatnie uciążliwy mąż i zestresowany ojciec dorastającej nastolatki. Pasję do biegania łączy z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie stara się swoich współpracowników zanudzać na śmierć gadaniem o bieganiu.
Piotrek Huzior
Góral z urodzenia, mieszkaniec stolicy Podhala, uprawiający ogródek na działce oraz sport. Z zamiłowania perkusista oraz personalny treser, lubiący dużo i dobrze, jednym słowem ultras przez małe u, amator przez duże A! w 2017 wygrał Bieg Rzeźnika i 3x Śnieżka. Goli zawody jak drwal świerki. W zimie najczęściej można go spotkać w na stokach narciarskich w roli instruktora. A latem to już trzeba się za nim uganiać.
Dominik Grządziel
Miłośnik długich dystansów w miłych okolicznościach przyrody. Zarówno w biegu, jak i na rowerze. Zapewne dlatego sportowo wyżywa (realizuje) się w górskich biegach ultra. Na koncie ma zwycięstwa w najdłuższych biegach wielu polskich festiwalach biegowych: Ultramaraton Bieszczadzki, Biegi w Szczawnicy, Gorce Ultra Trail, Chudy Wawrzyniec czy Łemkowyna Ultra Trail. Sport nieustannie daje mu dużo frajdy i ma zamiar bawić się nim tak długo, jak tylko będzie w stanie. Prywatnie doktor fizyki i szczęśliwy posiadacz rodziny „3+”: najlepsza żona, dwie wspaniałe córki i dwa niegrzeczne kundle (z którymi też biega).
Daniel Stroiński
Startuję od 2013 roku. Przewinęły się biegi na orientację, przeszkodowe, militarne i górskie. Biegam w zasadzie od zawsze. Podobnie jak u Pauliny, wszystko zaczęło się od gry w piłkę nożną. Od juniora do momentu, kiedy skończyłem grać, minęło prawie 25 lat amatorskiej gry w Polsce i UK, gdzie mieszkałem przez kilka lat. Dodatkowo od 18 roku życia dla wzmocnienia sylwetki zacząłem chodzić na siłownię, co zostało mi do dnia dzisiejszego.
Kiedy w 2009 roku ukończyłem swoją pierwszą "Selekcję" (gra terenowa oparta na metodach rekrutacji do jednostek specjalnych), szukałem czegoś, co da mi podobne emocje i adrenalinę. Dlatego też później wystartowałem w Biegu Katorżnika i ToughGuy w UK. Następnie po powrocie do Polski w 2012 roku zacząłem przygodę z biegami na orientację, biegami przeszkodowymi i militarnymi oraz górskimi ultra.
I tak oto moja pasja do sportu i podnoszenia sobie poprzeczki przeistoczyła się w wygranie m.in. 3 Runmageddon'ów - na Saharze i Kaukazie, przebiegnięcia w sztafecie Polski wzdłuż Wisły (w 2020 roku), czy chociażby pokonanie najdłuższych biegów ultra w Polsce.
Moją drugą pasją są komputery. Pracuję jako informatyk w dużej korporacji i odpowiadam za to, aby nasze 3 biura w Polsce działały bezproblemowo. Wolne chwile po pracy spędzam na treningach biegowych i na siłowni.
Beata i Bartek Osior
To nasi ludzie z samego serca Mazur. Przede wszystkim zapaleni biegacze, chociaż w 2016 zdarzyło im się ukończyć zawody Ironman na malezyjskiej wyspie Langkawi. Właściciele firmy wioskabiegaczy.pl, odpowiedzialnej za rozbieganie Polski północno-wschodniej. Każdego roku z powodzeniem startują w kilkudziesięciu imprezach w kraju i zagranicą. Na swoim koncie mają podwójne zwycięstwa w Islandii, Szkocji, Niemczech, na Litwie i Łotwie. W 2018 Bartek wygrał zawody Ultraśledź 80km, a razem z drużyną 12 godzinny podziemny bieg sztafetowy w Bochni. Beata w styczniu 2019 była druga w Półmaratonie Funchal rozgrywanym w stolicy portugalskiej wyspy Madera. Ich celem jest stworzenie kultowej bazy treningowej na Mazurach. Beti dodatkowo jest instruktorką fitness, a Bart dziennikarzem sportowym i wziętym spikerem imprez biegowych w całym kraju.
Agata Matejczuk
Szczęśliwa żona i dumna mama trójki dzieci. Aktualnie pracuje w Przedszkolu, w Leźnicy Wielkiej. Pasjonatka biegania z naciskiem na ultra. Uwielbiająca biegi ultra w górach. Reprezentantka Polski w Biegu 24 godzinnym. Była reprezentantka Polski w Muay Thay (tajskim boksie). Drużynowa Mistrzyni Europy i indywidualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Biegu 24 godzinnym Albi 2016 oraz uczestniczka Mistrzostw Świata w Belfaście. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Biegu 24 godzinnym Łódź 2017. Rekordzistka trasy Biegu 7 Szczytów (240km) z 2015 roku. Wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Biegach 24 godzinnych. Triumfatorka Biegu 12h w Brennej i Małopolska Ultra Trail na dystansie 107 km.
Oktawia Nowacka
Jej główna dyscyplina sportu to pięciobój nowoczesny. W 2016 wywalczyła brązowy medal Igrzysk olimpijskich w Rio. W 2015 została drużynową mistrzynią świata (razem z Aleksandrą Skarzyńską i Anną Maliszewską) oraz brązową medalistką mistrzostw świata w sztafecie (z Aleksandrą Skarzyńską). Ponadto wywalczyła wicemistrzostwo Europy w sztafecie w 2013 (razem z Katarzyną Wójcik i Aleksandrą Skarzyńską) oraz brązowy medal mistrzostw świata w 2014 w sztafecie mieszanej (z Szymonem Staśkiewiczem) i brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie mieszanej (z Łukaszem Klekotem). W 2014 wygrała także zawody o Puchar Świata rozgrywane w Sarasocie (Floryda). W 2010 została brązową medalistką mistrzostw Polski, a w 2013 i 2014 wicemistrzynią Polski, w 2015 mistrzynią Polski.