Attiq Team pojawił się w środowisku biegowym kilka lat temu. Nasi zawodnicy są doskonale znani nie tylko ze swojej klasy sportowej, ale również osobowości. Ich wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy w projektowaniu i tworzeniu nowych produktów biegowych, kolarskich i skiturowych. Wszystko co oferujemy w naszym sklepie zostało przez nich przetestowane i udoskonalone! To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy tworzyć produkty doskonale przemyślane i na najwyższym poziomie. Na naszym blogu znajdziesz relacje z zawodów, porady i opisy tworzone przez nich samych. Poznaj ich!

Paulina Krawczak

Od kiedy pamiętam sport był u mnie na pierwszym miejscu. A najbardziej uwielbiałam kopanie piłki z chłopakami na osiedlowej "betonce" :) Praktyka z dzieciństwa doprowadziła mnie do kariery piłkarskiej. Przez 6 lat zawodowo grałam w piłkę nożną w Ekstraligowym klubie w Białej Podlaskiej. Uczestniczyłam w letniej Uniwersjadzie w Bangkoku i Belgradzie jako reprezentantka Polski.

Swoją przygodę z biegami zaczęłam w 2011 roku, były to głównie biegi uliczne (10 km, korona maratonów, półmaratony). Przygodę z biegami górskimi zaczęłam w 2014 roku, kiedy przebiegłam pierwszego Rzeźniczka.

Prywatnie pochodzę z Dęblina, a obecnie mieszkam w Puławach, gdzie też trenuję w pobliskich urokliwych kazimierskich wąwozach. Zawodowo jestem żołnierzem, pracuję w Centrum Operacji Powietrzych - Dowództwie Komponentu Powietrznego w Warszawie.

Jestem pozytywnie nakręcona na góry i sport. W każdą wolną chwilę staram się eksplorować nowe, ciekawe miejsca. NICZEGO od siebie nie wymagam, nie OCZEKUJE, bawię się bieganiem i treningami. Jest to mój sposób na oderwanie się od codzienności. Lubię też zarażać innych swoją energią i radością, którą czerpię z górskich biegów ultra.

Olga Łyjak

Doświadczona biegaczka górska. Przeprowadziła się do Zakopanego, aby być bliżej gór, które są dla niej jak drugi dom. Latem biaga, zimą uprawia skialpinizm. Najlepiej czuje się na trasach w trudnym technicznym terenie. Uwielbia trenować po słowackiej stronie Tatr, gdzie może zabierać swojego psa Foresta. Zna niemal każdy zakątek Tatr Polskich i Słowackich. Należy do niej nieoficjalny rekord kobiecy przebiegnięcia Orlej Perci - 1 godz. 37 minut. Prowadzi bloga biegamwgorach.pl, na którym dzieli się wiedzą na temat treningu do biegów górskich i opisuje trasy biegowe w Tatrach. Organizuje obozy biegowe i rozpisuje plany treningowe do biegów górskich. Regularnie publikuje w Magazynie Góry. Na co dzień pracuje jako adwokat.

Piotr Szumliński

Dla znajomych Dziki. Każdy kto spotkał go na trasie biegu wie skąd ten przydomek. Z każdym rokiem lepszy, szybszy i …. szczuplejszy. W 2018 r. w zasadzie nie schodził z podium (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Tatra Fest Bieg, 3 razy Śnieżka). Drugi rok z rzędu przypadło mu miano najszybszego w Polsce radcy prawnego na dystansie półmaratonu. Pasjonat sportu i dobrego jedzenia (oczywiście bezglutenowego). Prywatnie uciążliwy mąż i zestresowany ojciec dorastającej nastolatki. Pasję do biegania łączy z pracą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie stara się swoich współpracowników zanudzać na śmierć gadaniem o bieganiu.

Piotrek Huzior

Góral z urodzenia, mieszkaniec stolicy Podhala, uprawiający ogródek na działce oraz sport. Z zamiłowania perkusista oraz personalny treser, lubiący dużo i dobrze, jednym słowem ultras przez małe u, amator przez duże A! w 2017 wygrał Bieg Rzeźnika i 3x Śnieżka. Goli zawody jak drwal świerki. W zimie najczęściej można go spotkać w na stokach narciarskich w roli instruktora. A latem to już trzeba się za nim uganiać.

Dominik Grządziel

Miłośnik długich dystansów w miłych okolicznościach przyrody. Zarówno w biegu, jak i na rowerze. Zapewne dlatego sportowo wyżywa (realizuje) się w górskich biegach ultra. Na koncie ma zwycięstwa w najdłuższych biegach wielu polskich festiwalach biegowych: Ultramaraton Bieszczadzki, Biegi w Szczawnicy, Gorce Ultra Trail, Chudy Wawrzyniec czy Łemkowyna Ultra Trail. Sport nieustannie daje mu dużo frajdy i ma zamiar bawić się nim tak długo, jak tylko będzie w stanie. Prywatnie doktor fizyki i szczęśliwy posiadacz rodziny „3+”: najlepsza żona, dwie wspaniałe córki i dwa niegrzeczne kundle (z którymi też biega).

Daniel Stroiński

Startuję od 2013 roku. Przewinęły się biegi na orientację, przeszkodowe, militarne i górskie. Biegam w zasadzie od zawsze. Podobnie jak u Pauliny, wszystko zaczęło się od gry w piłkę nożną. Od juniora do momentu, kiedy skończyłem grać, minęło prawie 25 lat amatorskiej gry w Polsce i UK, gdzie mieszkałem przez kilka lat. Dodatkowo od 18 roku życia dla wzmocnienia sylwetki zacząłem chodzić na siłownię, co zostało mi do dnia dzisiejszego.

Kiedy w 2009 roku ukończyłem swoją pierwszą "Selekcję" (gra terenowa oparta na metodach rekrutacji do jednostek specjalnych), szukałem czegoś, co da mi podobne emocje i adrenalinę. Dlatego też później wystartowałem w Biegu Katorżnika i ToughGuy w UK. Następnie po powrocie do Polski w 2012 roku zacząłem przygodę z biegami na orientację, biegami przeszkodowymi i militarnymi oraz górskimi ultra.

I tak oto moja pasja do sportu i podnoszenia sobie poprzeczki przeistoczyła się w wygranie m.in. 3 Runmageddon'ów - na Saharze i Kaukazie, przebiegnięcia w sztafecie Polski wzdłuż Wisły (w 2020 roku), czy chociażby pokonanie najdłuższych biegów ultra w Polsce.

Moją drugą pasją są komputery. Pracuję jako informatyk w dużej korporacji i odpowiadam za to, aby nasze 3 biura w Polsce działały bezproblemowo. Wolne chwile po pracy spędzam na treningach biegowych i na siłowni.

Beata i Bartek Osior

To nasi ludzie z samego serca Mazur. Przede wszystkim zapaleni biegacze, chociaż w 2016 zdarzyło im się ukończyć zawody Ironman na malezyjskiej wyspie Langkawi. Właściciele firmy wioskabiegaczy.pl, odpowiedzialnej za rozbieganie Polski północno-wschodniej. Każdego roku z powodzeniem startują w kilkudziesięciu imprezach w kraju i zagranicą. Na swoim koncie mają podwójne zwycięstwa w Islandii, Szkocji, Niemczech, na Litwie i Łotwie. W 2018 Bartek wygrał zawody Ultraśledź 80km, a razem z drużyną 12 godzinny podziemny bieg sztafetowy w Bochni. Beata w styczniu 2019 była druga w Półmaratonie Funchal rozgrywanym w stolicy portugalskiej wyspy Madera. Ich celem jest stworzenie kultowej bazy treningowej na Mazurach. Beti dodatkowo jest instruktorką fitness, a Bart dziennikarzem sportowym i wziętym spikerem imprez biegowych w całym kraju.

Agata Matejczuk

Szczęśliwa żona i  dumna mama trójki dzieci. Aktualnie pracuje w Przedszkolu, w Leźnicy Wielkiej. Pasjonatka biegania z naciskiem na ultra. Uwielbiająca biegi ultra w górach. Reprezentantka Polski w Biegu 24 godzinnym. Była reprezentantka Polski w Muay Thay (tajskim boksie). Drużynowa Mistrzyni Europy i indywidualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Biegu 24 godzinnym Albi 2016 oraz uczestniczka Mistrzostw Świata w Belfaście. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Biegu 24 godzinnym Łódź 2017. Rekordzistka trasy Biegu 7 Szczytów (240km) z 2015 roku. Wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Biegach 24 godzinnych.  Triumfatorka Biegu 12h w Brennej i Małopolska Ultra Trail na dystansie 107 km.

Oktawia Nowacka

Jej główna dyscyplina sportu to pięciobój nowoczesny. W 2016 wywalczyła brązowy medal Igrzysk olimpijskich w Rio. W 2015 została drużynową mistrzynią świata (razem z Aleksandrą Skarzyńską i Anną Maliszewską) oraz brązową medalistką mistrzostw świata w sztafecie (z Aleksandrą Skarzyńską). Ponadto wywalczyła wicemistrzostwo Europy w sztafecie w 2013 (razem z Katarzyną Wójcik i Aleksandrą Skarzyńską) oraz brązowy medal mistrzostw świata w 2014 w sztafecie mieszanej (z Szymonem Staśkiewiczem) i brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie mieszanej (z Łukaszem Klekotem). W 2014 wygrała także zawody o Puchar Świata rozgrywane w Sarasocie (Floryda). W 2010 została brązową medalistką mistrzostw Polski, a w 2013 i 2014 wicemistrzynią Polski, w 2015 mistrzynią Polski.