Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Pierwsza warstwa

Bielizna termoaktywna – liczy się wnętrze

Jeśli trochę nas znacie, doskonale wiecie, że w sporcie stawiamy na bezpieczeństwo. Dobrze dobrana bielizna termoaktywna zwiększa jego poziom. Daje też większy komfort (kogo choć raz pokonała pogoda, ten doskonale wie, o czym mówimy). Wychodzimy z założenia, że wygląd to ostatni etap myślenia o tworzeniu zestawów na wyjście w góry lub do uprawiania sportów. Pierwszym zawsze powinna być solidna i dopasowana do sportu bielizna termoaktywna. 

Sprawdź również: ubrania męskie do biegania oraz odzież kolarską dla mężczyzn.

W tworzeniu zestawów kolorystycznych kolejny raz postawiliśmy na basic – czerń i biel. Dodaliśmy również elementy w barwach naszych topowych kolekcji (kolekcjia ATTIQ Intensa). Do produkcji użyliśmy materiałów, które doskonale chronią ciało przed utratą ciepła (często dodatkowo wytworzonego podczas uprawiania sportów cardio). Szyliśmy z tkanin z włóknem merino, wykorzystaliśmy tecnostrec i antyalergiczne materiały z jonami srebra.

Żeby ułatwić Wam poszukiwania, przygotowaliśmy kategorię „męska bielizna termoaktywna”. Znajdziecie w niej:

  • męskie legginsy termoaktywne, 
  • koszulki termoaktywne dla mężczyzn (z długim i krótkim rękawem),
  • termoaktywne szorty.

W naszym sklepie online ATTIQ kupisz też bielizna termoaktywna damska.

Odzież termoaktywna – dlaczego warto ją mieć?

Powiedzmy sobie wprost – czasy, gdy przed zimnem chroniło się, wkładając wiele warstw ubrań (często syntetycznych i nieoddychających), już dawno za nami. Dziś tworzenie chroniącego przed chłodem zestawu, to szukanie sprawnych, lekkich rozwiązań – a te zaczynają się właśnie od bielizny termicznej.

Od pewnego czasu solidna bielizna termiczna to dla mężczyzn naprawdę podstawowy element zestawów ubrań sportowych. Pozwala „bardziej” – nie tylko realizować się sportowo, ale też dbać o innych na trasie. 

Dlaczego warto mieć męską bieliznę termiczną?

  • Utrzymuje ciało w odpowiedniej temperaturze (nie przegrzewa go).
  • Jest cienką, praktycznie niewyczuwalną na ciele warstwą docieplającą – dopasowuje się do ruchów.
  • Doskonale sprawdza się w sportach cardio (gdy ciało bardzo szybko zmienia temperaturę)
  • Jest dobrą bazą pod ubrania sportowe (jest cienka, ale ciepła, wystarczy włożyć na nią bluzę lub kurtkę).
  • Z powodzeniem może być noszona w stylu miejskim. 
  • Jest szybkoschnąca (dostępne są również modele, które nie zatrzymują zapachu i nie wymagają częstego prania).

Męska odzież termiczna nie wymaga szczególnego taktowania. Może być prana w pralce z innymi rzeczami. Nie musi jednak lądować w niej zbyt często – modele z domieszką włókien merino nie zatrzymują zapachów, są także antybakteryjne i antyalergiczne. 

Bielizna termiczna męska – testują ją sportowcy

Tworzymy bieliznę termiczną, którą projektujemy tak, by dopasowywała się do męskiej sylwetki. Zwracamy uwagę na prowadzenie szwów w miejscach, w których ciało nie jest narażone na podrażnienia.

Zanim jednak modele trafią do sklepu, dajemy je do solidnych testów zaprzyjaźnionym sportowcom z ATTIQ Team. To oni decydują o tym, czy bielizna termoaktywna dla mężczyzn leży dobrze i spełnia wszystkie stawiane wobec niej wymagania. 

Odzież termiczna – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Odpowiemy prosto: zawsze wtedy, gdy istnieje choć cień szansy na to, że ciału grozi wychłodzenie. Ze sportem żyjemy od dziecka i wiemy, że o szybką zmianę temperatury organizmu nietrudno nawet (a może zwłaszcza!) latem.

Męską odzież termiczną polecamy więc nie tylko zimą (co oczywiste) i na sezony przejściowe (gdy trudno utrzymać Wam odpowiednią temperaturę) – nada się również latem, zwłaszcza podczas trekkingów nocą lub biwaku po całodziennej trasie rowerowej.

Bielizna męska termoaktywna a forma aktywności – do jakich sportów ją wkładać?

Tu naprawdę nie ma ograniczeń. Męska bielizna termoaktywna nie ma przypisanej kategorii sportu. Oczywiście – najbardziej naturalnym dla niej środowiskiem są narty, snowboard i wszystko, co na mrozie. Lubi ją też trekking (zwłaszcza ten długi), dobrze odnajduje się na biwakach – znamy sporo osób, które zabiera bieliznę termiczną na żagle i przeskakuje w nią na wieczór, gdy łódka przybija do portu. 

Zaskoczyło nas ostatnio, choć przecież nie powinno, że naszą męską bieliznę termoaktywną wkładają też osoby, którym wiecznie jest zimno – osoby z problemami z krążeniem albo pracujące na otwartych przestrzeniach, narażone na silne podmuchy zimnego wiatru.  

Ubrania termoaktywne Polski Producent ATTIQ

Naszą męską odzież termoaktywną szyjemy w pracowni ATTIQ na Podtatrzu. Tu chłody i silny wiatr są częścią krajobrazu – elementem, z którym po prostu żyje się na co dzień. Tworzą ją dla Was konstruktorki odzieży z naprawdę solidnym doświadczeniem w planowaniu budowy ubrań technicznych i sportowych. Szyją – krawcowe, które współpracują z nami od wielu lat.

Za każdym razem, przed wpuszczeniem nowych modeli bielizny termoatywnej dla mężczyzn, oddajemy ją do testów. Jeśli pojawią się jakieś uwagi lub ciekawe spostrzeżenia – wprowadzamy zmiany. Zależy nam, co powtarzamy przecież często, że ubrania sportowe ATTIQ (w tym także męska bielizna termoaktywna) mogą być ubraniami na lata. Nie trzeba ich zmieniać co sezon.