Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Pasy Biegowe

Jeśli trochę nas znacie, doskonale wiecie, że do sportowych dodatków mamy stosunek bardziej niż ostrożny – ruch jest dla nas czymś naturalnym, ubrania i akcesoria powinny się do niego dostosowywać. Wyjątkiem jest jednak pas biegowy: dla niektórych fanaberia – dla nas solidna pomoc w trakcie biegu. Poznajcie pasy do biegania od ATTIQ!

Pas do biegania – on naprawdę jest ważny

No dobrze, ale o co chodzi? Pas na numer startowy to inna odmiana pasa biegowego, który służy do przypinania numeru startowego podczas zawodów sportowych – oczywiste, prawda? To wiecie. Ale czy wiecie, że ma jeszcze parę innych, całkiem zresztą ciekawych, funkcji?

Wygoda: pas na numer startowy jest lekki i nie krępuje ruchów (w przeciwieństwie do numerów startowych naklejanych na ubrania), dzięki czemu nie przeszkadza podczas biegu lub innych konkurencji sportowych. Może być również łatwo dopasowany do sylwetki sportowca i grubości warstw ubrań na jego ciele.

Łatwość w użyciu:  pas na numer startowy może być łatwo założony i zdejmowany (co jest ważne podczas szybkiej zmiany ubrania w przypadku zmieniających się warunków atmosferycznych lub różnych konkurencji podczas zawodów, np. w triathlonie).

Komfort dla widzów (a przecież lubimy kibiców!): umieszczenie numeru startowego na pasie pozwala sędziom i kibicom łatwo rozpoznać sportowca podczas zawodów, a także ułatwia fotografowanie lub filmowanie konkurencji.

Ochrona ubrań: korzystanie z pasa na numer startowy pozwala uniknąć przypinania numeru bezpośrednio do koszulki lub bluzy, co minimalizuje ryzyko zniszczenia ubrania podczas wyścigu.

I dla nas najważniejsze: bezpieczeństwo! Pasy biegowe ATTIQ wyposażone są w elementy odblaskowe i gumki na żele energetyczne – dbajcie o siebie na trasie!

Pas na numer startowy – jak tworzymy go w ATTIQ?

Nasze pasy biegowe tworzymy według kilku podstawowych zasad: mają dopasowywać się do ciała: szyjemy je z miękkich i niezwykle elastycznych materiałów. Mają zapewniać Wam bezpieczeństwo: dlatego wszywamy w nie elementy odblaskowe i kieszonki na żele. Muszą być lekkie: nasze pasy są niemal niewyczuwalne. Muszą solidnie trzymać numer startowy: przekonajcie się sami – wszystko zostaje na miejscu. Ma Wam się chcieć w nich biegać: dlatego kolorystyka pasów pasuje do pozostałych ubrań sportowych ATTIQ. Nasze pasy biegowe muszą być trwałe: dlatego szyjemy je ze sprawdzonych materiałów pochodzących z Unii Europejskiej, testujemy na trasie i oddajemy do szycia doświadczonym krawcowym.

Pas biegowy ATTIQ – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szukacie pasa biegowego? Doskonale się składa, czekają na Was w naszym sklepie online oraz showroomie ATTIQ w Chabówce. Przed wyborem pasa, zwróćcie uwagę na wymienione poniżej aspekty.

  • Rozmiar: pas biegowy powinien być dobrze dopasowany do sylwetki sportowca. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo podczas biegu lub pasy z regulacją obwodu.
  • Materiał: materiał, z którego wykonany jest pas biegowy, powinien być przewiewny i odporny na wilgoć, aby zapobiec przegrzaniu się i poceniu się podczas treningu (nawet jeśli jest cienki, dociśnięty do ciała może powodować pocenie się i otarcia na skórze). Materiał powinien być także łatwy do czyszczenia (błoto alert!)i – w ATTIQ pasy biegowe szyjemy z elastycznych, oddychających materiałów.
  • Konstrukcja: pas biegowy powinien mieć odpowiednią konstrukcję, która zapewni bezpieczeństwo i wygodę podczas biegu. Należy zwrócić uwagę na to, czy pas jest wyposażony w odpowiednie zapięcie, takie jak na rzepy lub klamry; a także na to, czy posiada kieszenie lub miejsca na żele energetyczne – tak ważne na długich dystansach.

Zastanawiacie się, czy pasy biegowe poradzą sobie w trudnych warunkach lub na naprawdę długich dystansach? Słusznie – nie ma nic bardziej irytującego niż odpadający numer startowy, który wymusza zatrzymanie biegu. Nasze pasy startowe testują zaprzyjaźnieni sportowcy: triathloniści i ultramaratończycy. Na podstawie ich uwag wprowadzamy ulepszenia i nowe rozwiązania, gwarantujemy – wszystko trzyma się na miejscu. Sprawdzicie?