Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Skarpety i Kompresja nóg

Jeśli biegacie na dłuższe dystanse, zalet skarpet kompresyjnych pewnie nie musimy Wam przedstawiać. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z dłuższymi trasami – czujemy, że ze tymi akcesoriami solidnie się zaprzyjaźnicie.

Skarpety kompresyjne i podkolanówki – dlaczego są ważne?

Skarpety kompresyjne to rodzaj skarpet, które mają do zrobienia konkretną robotę – ich celem jest zwiększanie krążenia krwi i zmniejszanie drgania mięśni podczas biegu. Mają kilka kluczowych funkcji, które docenią długodystansowi biegacze.

 • Poprawiają krążenie krwi: skarpety kompresyjne mają specjalną konstrukcję, która działa jak opaska uciskowa – poprawiają przepływ krwi i utrzymują ją w okolicach mięśni nóg. W ten sposób pomagają zwiększyć ilość tlenu i składników odżywczych, które docierają do mięśni, a to z kolei przyczynia się poprawy wydajności i zmniejszenia zmęczenia mięśni podczas biegu.
 • Redukują drgania mięśni: skarpety kompresyjne zmniejszają drgania mięśni podczas biegu. W ten sposób pomagają zminimalizować urazy i bóle mięśni, które mogą być wynikiem wstrząsów i drgań, do których dochodzi podczas biegu.
 • Przyspieszają regenerację: po treningu lub biegu, skarpety kompresyjne pomagają w szybszej regeneracji mięśni (poprzez zwiększenie przepływu krwi i zmniejszenie obrzęków). 

Opaski kompresyjne do biegania – mądre bieganie zaczyna się od po(d)stawy

Opaski kompresyjne to ważna część stroju biegacza (działają podobnie jak skarpetki biegowe, nie obejmują jednak kryciem stóp). Wykorzystuje się do zwiększenia krążenia krwi, zmniejszenia drgań mięśni i zmniejszenia ryzyka urazów. Kto powinien się nimi zainteresować?

 • Biegacze o wysokim poziomie aktywności: osoby, które biegają na dłuższe dystanse lub w wysokim tempie. Opaski kompresyjne do biegania mogą pomóc zmniejszyć ryzyko urazów, a także pomóc zminimalizować objawy bólu mięśni i zmęczenia.
 • Osoby z problemami z krążeniem krwi: osoby, które cierpią na problemy z krążeniem krwi, również odczują zalety noszenia opasek kompresyjnych. Opaski mogą pomóc zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć obrzęki, co może pomóc w zapobieganiu stanom chorobowym związanym z krążeniem krwi.
 • Osoby z historią urazów mięśniowych: osoby, które cierpią na częste urazy mięśni (skurcze, naciągnięcia lub urazy spowodowane wstrząsami), zauważą korzyści z noszenia opasek kompresyjnych – pomogą zmniejszyć drgania mięśni podczas biegu i zapobiegną powstawaniu urazów.

Skarpety kompresyjne męskie – co je wyróżnia?

Nasze skarpety kompresyjne męskie projektujemy z myślą o długim bieganiu po zróżnicowanym terenie. Ergonomiczny kształt zapewnia optymalne dopasowanie do stóp (a powiedzmy sobie wprost – po „nastym” kilometrze nawet najmniejszy dyskomfort potrafi irytować). Wysokie mankiety chronią przed uszkodzeniem nogi przez kamienie, gałęzie, trawy. Kompresyjne elementy skarpet biegowych męskich zwiększają i przyspieszają regenerację mięśni. Sprawiają też, że na solidnych dystansach nogi mniej się męczą.

Skarpety biegowe męskie ATTIQ ułatwiają wentylację stop, regulują temperaturę, szybko odprowadzają wilgoć. W wybranych modelach wypukłe elementy konstrukcyjne zlokalizowane pod stopą i nad piętą robią miejsce na przepływ oraz chronią przed przesuwaniem się stopy podczas zbiegów, zapobiegają też przed powstawaniem odcisków i otarć.  

Skarpety kompresyjne damskie – dlaczego je lubimy?

W ATTIQ znajdziecie też skarpety kompresyjne dla kobiet. Pamiętajcie, że oprócz wymienionych powyżej funkcji, skarpety biegowe kompresyjne wspomagają krążenie krwi (dotleniają  mięśnie) wspierają także niwelowanie toksyn. Aby najlepiej poczuć działanie kompresji, warto stosować skarpety kompresyjne damskie podczas długich i wymagających treningów oraz tuż po wysiłku – kto biegał i nosił, ten wie, jakie to przyjemne! 

Skarpety do biegania na długie dystanse od ATTIQ – cechy naszych produktów

No dobrze, a teraz kilka słów przypomnienia, dlaczego po skarpety do biegania damskie i męskie warto wybrać się do ATTIQ.

 • Projektują je dla Was konstruktorki odzieży sportowej z długoletnim doświadczeniem w tworzeniu ubrań biegowych.
 • Ubrania ATTIQ testowane są przez sportowców ATTIQ Team – profesjonalistów biegających ultramaratony, triathlonistów, biegaczy górskich.
 • Szyjemy lokalnie – w naszej szwalni na Podtatrzu, kontrolujemy każdy z etapów produkcji.
 • Zatrudniamy tych, których jesteśmy pewni – ubrania ATTIQ szyją krawcowe z długoletnim doświadczeniem.
 • Tworzymy wyłącznie z tkanin pochodzących z Unii Europejskiej. 
 • Stale aktualizujemy naszą wiedzę na temat właściwości tkanin oraz nowości na rynku tekstylnym. Sięgamy po to, co nowe i lepsze. 

Ubrania i akcesoria ATTIQ są ponadczasowe – szyjemy je w neutralnej lub pasującej do pozostałych kolekcji ATTIQ stylistyce. Wierzymy, że ubrania sportowe mogą być na lata.