Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Bluzy

Bluzy do biegania – to nie jest „dodatkowy element”

Solidna bluza do biegania nie jest kaprysem. Dla osób, które myślą o pokonywaniu tras z frajdą, w komforcie i poczuciu bezpieczeństwa, jest ważnym elementem stroju biegacza. Bluza biegowa chroni kluczowe obszary ciała najbardziej narażone na wychłodzenie (klatkę piersiową, łokcie, dłonie, szyję) – to o niej powinniśmy myśleć w pierwszej kolejności, gdy kompletujemy zestaw biegowy.

Mamy dla Was, Panowie, konkretne męskie bluzy do biegania. Ogrzeją, odprowadzą wilgoć, dopasują się do sylwetki i będą dobrze prezentowały się na trasach i w środku lasu i gdzieś między drogami  przez pola. Przygotowaliśmy dla Was: męskie bluzy z kapturem, bluzy biegowe z kieszeniami, bluzy z półgolfem. 

Stworzyliśmy projekty do granic uniwersalne i minimalistyczne (dzięki temu bez problemu połączą się z ubraniami z innych kolekcji, nawet od innych producentów) oraz w wersji we wzory – mocne i energetyczne.  Bluzy biegowe poddajemy testom jakościowym w pracowni krawieckiej i na trasie. Sprawdzają je dla Was sportowcy ATTIQ Team – dzięki ich uwagom bluzy są przede wszystkim ubraniami sportowymi i spełniają wszystkie kryteria „ubrań do ruchu”.

Bluza do biegania męska – na co zwracamy uwagę

Wychodzimy z założenia, że męska bluza do biegania to ten rodzaj ubrania, który w szafie sportowca nie musi pojawiać się w kilkunastu egzemplarzach. Wystarczą dwa lub trzy solidnie zrobione modele (lub nawet jeden, gdy biega się okazjonalnie). Staramy się więc do granic możliwości, by bluza biegowa, którą kupicie w ATTIQ, była z Wami na lata. Jak to robimy?

 - Szyjemy modele o przemyślanym kroju (tworzone przez konstruktorów odzieży).

 - Wybieramy materiały po wcześniejszym ich testowaniu. 

 - Tkanin szukamy na międzynarodowych targach, porównujemy oferty. 

 - Szyjemy z materiałów pochodzących z Unii Europejskiej.

 - Szyjemy lokalnie – w naszej pracowni na południu Polski. 

 - Ubrania (w tym przede wszystkim bluzy biegowe) testujemy w trudnych warunkach (w górach, które mamy tuż obok).

Bluzy do biegania dostosowane są do męskiej sylwetki (szersze ramiona, węższa talia). Rękawy wyprofilowaliśmy tak, by nie utrudniały ruchu i nie niszczyły się mimo aktywnej pracy materiału (tkanina się nie przeciera, nie pękają szwy).

Bluzy do biegania z kapturem – chronimy to, co ważne

Za każdym razem, gdy klienci pytają nas, co jest najważniejsze podczas wyboru ubrań sportowych, jednogłośnie mówimy: bezpieczeństwo. Kaptur w bluzie do biegania potrafi nie tylko zmienić komfort uprawiania sportu (kto biegał podczas solidnego wiatru, ten zrozumie), ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo. Osłonięcie głowy, uszu, karku przez zimnym, ostrym powietrzem padającym prosto na rozgrzane ciało to minimalizowanie ryzyka wychłodzenia organizmu, bolesnych skurczów. 

Stworzyliśmy więc kilka modeli bluz z dobrze wyprofilowanym kapturem. Zależało nam, by nie zsuwał się z głowy podczas biegu. W wielu modelach wszyliśmy kaptur, który jest niejako oddzielną częścią ubrania – tzn. nie musicie go zakładać, żeby podciągnąć kołnierz (co jest częste w przypadku bluz kupowanych w sportowych sieciówkach).

Bluza odblaskowa do biegania – przecież to podstawa

Dodawanie elementów odblaskowych do ubrań ATTIQ jest dla nas oczywistością. Zapewnienie bezpieczeństwa powinno być podstawą uprawiania każdego sportu. W męskich bluzach do biegania wszywamy elementy odblaskowe, dzięki którym będziecie widoczni z dużej odległości. Chcemy jednak, żeby bezpieczeństwo nie kojarzyło Wam się z „żarówkowymi” detalami. Wybieramy takie elementy odblaskowe, które pasują do projektu bluzy (stawiamy na grafit!) i spełniają wszystkie kryteria solidnego odblasku. 

Bluzy biegowe na każdą porę roku

Męskie bluzy do biegania z logo ATTIQ to modele, które możecie wkładać podczas każdej pory roku. W sezonach przejściowych będą wystarczającym okryciem wierzchnim, zimą możecie założyć je pod kurtkę. Nie przepadamy za profilowaniem ubrań pod konkretne sporty. Wiele modeli nadaje się na wiele okazji. Nasze bluzy biegowe bez problemu sprawdzą się w górach, ale i w miejskich stylizacjach – czyli w tzw. urban outdoor style.

Bluzy męskie do biegania na zimę – merino sprawdza się w chłodzie

Wśród męskich bluz do biegania mamy również te, które możecie włożyć na trasy pokonywane zimą. Projekty z domieszką włókien merynosa (Tecnowool Merino) maksymalnie chronią strategiczne obszary ciała, bez utraty ciepła odprowadzają też wilgoć – dzięki temu skóra zostaje sucha i odpowiednio zabezpieczona.

Pod męskie bluzy do biegania warto włożyć odpowiednią bieliznę termiczną, która zwiększy komfort uprawiania sportu. Męskie modele (idealne pod ubrania do biegania) również znajdziecie w naszym sklepie. Wybrane projekty bluz wzmocniliśmy materiałami, które zabezpieczają przed (lekkim) deszczem – wszyliśmy je zwłaszcza na rękawach (chroniących zegarki sportowe) i przy kieszeniach (w których często jest telefon lub portfel).