Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

SKARPETA BIEGOWA COMPRESS TRAIL RED

Kompresyjna skarpetka biegowa Compress Trail polecana na długie dystanse. Wentyluje, neutralizuje ból i zmęczenie. Gwarancja komfortu przez cały rok. 

Rozmiar
39,00 zł
Brutto
Ilość

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 39,00 zł
Opis

Skarpeta biegowa Compress Trail RED

Biegamy z różnych powodów. Czasami dlatego, że lubimy być aktywnymi, czasami, bo chcemy się zresetować, schudnąć albo szybko się przemieścić z miejsca na miejsce.  W każdym z tych przypadków bieganie jest tym przyjemniejsze im lepiej jesteśmy do tego przygotowani. Bieganie to nie tylko stan umysłu ale również  ubiór. Szczególnie ważnym elementem w stroju biegacza są skarpety biegowe. Podczas biegania skarpety potrafią dać nam tyle samo dobrego co i złego. Dlatego ważne jest aby dobrać dla siebie właściwy model i rodzaj skarpetek.

Kompresyjna skarpeta do biegania Compress Trail została zaprojektowana i stworzona z myślą o długim bieganiu, po zróżnicowanym terenie. Ergonomiczny kształt i podział skarpet biegowych na  lewą i prawą zapewnia optymalne dopasowanie do stóp. Wysokie mankiety chronią przed uszkodzeniem nogi przez kamienie. Ze względu na swoje właściwości kompresyjne szczególnie zwiększają regenerację wysiłkową i powodują, że nasze nogi podczas długich biegów mniej odczuwają zmęczenie i dyskomfort. 

Skarpety biegowe Compres Trail gwarantują pełną wentylację stopy dzięki czemu regulują temperaturę, szybko odprowadzają wilgoć. Wypukłe elementy konstrukcyjne ( kropki) zlokalizowane pod stopą i nad piętą dystansują nogę dzięki czemu wspomagamy  przepływ powietrza między stopą a  butem. Pełnią one również rolę masującą, zapobiegają przesuwaniu się stopy podczas zbiegów i chronią przed powstawaniem odcisków i otarć.  

Skarpeta kompresyjna do biegania wspomaga krążenie krwi przez co szybciej dotlenia mięśnie, przyspiesza usuwanie toksyn oraz regenerację. Redukuje ból, minimalizuje wibracje, zmniejsza ryzyko kontuzji. Dzięki uciskowi wywieranemu na mięśnie mogą być one lepiej dotlenione, a szkodliwe metabolity (toksyny - kwas mlekowy) zostają szybciej zutylizowane. Aby można było odczuć działanie kompresji zaleca się stosowanie skarpet  kompresyjnych podczas długich i wymagających treningów oraz tuż po wysiłku. Przy krótkich dystansach możemy nie zdążyć odczuć działania kompresji.

Kilka słów jak skarpety sprawdziły się w boju od Dominika Grządziela ATTIQ TEAM:

"Skarpetom biegowym Attiq można zaufać! Tylko tyle i aż tyle. Ja im zaufałem na tyle, że po 2 krótkich treningach użyłem skarpet na Niepokornym Mnichu. Prawie 10,5 godzin biegu w upale nie zrobiły na moich stopach wielkiego wrażenia, bez odcisków i odparzeń zameldowałem się na mecie. Z uwagi na dużą pronację nie zawsze udaje mi się w takim względnym zdrowiu kończyć wyścigi ultra. Duża w tym rola właśnie skarpet, które mogą spowodować dodatkowe bolesne odciski. Produkt Attiqa spisał się tutaj naprawdę znakomicie.

Dodatkowo solidne wykonanie i odpowiednio gruby materiał skarpet to dla mnie gwarancja, że wytrzymają one niejedno ultra i nie będzie to produkt z kategorii „one race only”. Wytłoczenia materiału umiejscowione w podeszwie delikatnie zwiększają amortyzację, a tym samym są niezauważalne podczas biegu.

Powoli zbieram rożne elementy ubrań, których regularnie używam w trakcie bardzo długich biegów i którym mogę w pełni zaufać. Skarpety Attiq zasłużenie trafiły do tego elitarnego grona!".

[ATTIQ] Dominik przez skromność zapomniał napisać, że tego czerwcowego dnia był najszybszy z całej stawki (I miejsce) i po przekroczeniu linii mety na 87 km uzyskał przewagę 52 minut nad kolejnym zawodnikiem.

 

Szczegóły

  • kompresyjna skarpeta dedykowana na długie dystanse biegowe
  • polecana na wszystkie pory roku
  • wysoki mankiet chroni nogę przed kamieniami
  • optymalne dopasowanie do stopy
  • kompresja redukuje ból, wspomaga krążenie krwi i regenerację wysiłkową po długim bieganiu
  • wypukłe elementy w konstrukcji skarpet wspomagają przepływ powietrza i chronią przed otarciami i przesuwaniem stopy w bucie
  • skład polipropylen 55%, elastan 30%, poliamid 15%
  • pranie 40 stop. C
  • zaprojektowany przez ATTIQ, wyprodukowano w Polsce